Міністр охорони здоров’я Естонії Рійна Сіккут спільно із заступником Міністра охорони здоров’я з питань євроінтеграції України Мариною Слободніченко відвідали Київську клінічну лікарню №8, де зараз проводять комплексну реабілітацію українців.

Лікарня, що найближче з усіх лікарень Києва знаходилася до руху ворожого наступу. Тож вже з 24 лютого медзаклад частково перетворився на військовий госпіталь, який приймав поранених військових та цивільних, паралельно продовжуючи надавати інші медичні послуги пацієнтам.

В розрізі реабілітації Україна та Естонія співпрацюють вже багато років. Так, у 2016 році була започаткована 5-річна програма, в рамках якої естонські фахівці з реабілітації навчали українських лікарів основам ерготерапії. Саме тому естонська делегація особливу увагу приділила огляду безпосередньо травматологічного та реабілітаційного відділень.

У лікарні досить потужне реабілітаційне відділення — повністю укомплектована мультидисциплінарна реабілітаційна команда, яка складається, зокрема, з ерготерапевтів, лікарів ФРМ, фізичних терапевтів та їх асистентів, психолога зі спеціалізацією лікування посттравматичного синдрому та соціального працівника. Загалом у реабілітаційному відділенні працює близько 25 фахівців, які можуть надавати стаціонарну допомогу 31 пацієнту одночасно.

У жовтні цього року розпочнеться нова серія навчань від Естонії для українських фахівців з реабілітації. В рамках першої хвилі планується навчити 40 медиків із вже сформованих реабілітаційних команд.

Крім того, у межах співпраці з Естонією планується проведення навчання не лише для фахівців вже сформованих реабілітаційних команд, але й окрема освітня програма для студентів, що здобувають освіту за реабілітаційними спеціальностями: лікар фізичної та реабілітаційної медицини, фізичний терапевт, ерготерапевт, терапевт мови і мовлення, протезист-ортезист, психолог, психотерапевт, медичний брат або сестра з реабілітації, асистент фізичних терапевтів та ерготерапевтів.