Психосоматичне відділення: комплексний підхід до лікування та реабілітації
Основними завданнями відділення є надання спеціалізованої високопрофесійної стаціонарної психолого-психіатричної та психотерапевтичної допомоги пацієнтам з межовими, невротичними та соматоформними (психосоматичними) розладами, а також учасникам антитерористичної операції (ООС), членам їх родин та особам, тимчасово переміщеним із зон збройного конфлікту.
У лікуванні пацієнтів застосовується комплексний підхід – психофармакологія та медико-психологічний супровід, фізіотерапія. Психофармакологія включає підбір медикаментів та необхідного дозування відповідно до затверджених протоколів лікування. Медико-психологічний супровід включає психоедукацію, групову та індивідуальну психотерапію з використанням методик когнітивно-поведінкової терапії, гештальт-терапії, релаксацію.
Госпіталізація до психосоматичного відділення пацієнтів здійснюється виключно в плановому порядку, після попередньої консультації завідуючого відділення, за направленням ЛКК Консультативно-діагностичних центрів та Центрів первинної медико-санітарної допомоги районів м. Києва, або психоневрологічного диспансеру, при наявності докладної виписки з історії хвороби та результатів обстеження.
- Консультативний прийом завідуючого відділення проводиться щовівторка та щочетверга з 10.00 до 12.00.
У відділенні проводиться лікування:
- невротичні розлади (неврастенія, панічні атаки, тривожні стани)
- розлади, по’вязані зі стресом (проживання горя, розлад адаптації)
- афективні розлади без психотичних симптомів (депресія, циклотимія, дистимія)
- соматоформні розлади
- органічні розлади, що не досягають рівня психозу або деменції
Лікарі віділення
